Pár užitečných odkazů pro ubuntu

3. října 2009 v 10:55 | Mates |  Linux
Někomu by se možná mohlo hodit pár odkazů kde hledat hry programy nebo jak si poradit v těžkých chvílích s UBUNTU
Stranky jsou většinou anglicky a pro méně zdatné bych doporučil stranky přeložené google translatorem. I když překlad je mnohdy neohrabaný tak vám určitě pomůže. Odkazy pod českou vlajkou jsou přeloženy pomoci google translat a proto se muže stát že některé další odkazy se nemusí dál přeložit.

How To Forge:

Návody a tutorialy najdete na stránkách how to forge. Bohužel překlady samotných tutoriálů není možné ale nahrazuje to poctivě vytvořený krok za krokem v obrázcích.

Instalace Appnr:

Seznam programů a her pro ubuntu s možností instalace přímo z webu všetně krátkého popisku a rozdělení do kategorií.
Link

Xbox media centrum:

Když chete z ubuntu udělat multimedialní centrum určitě vám k tomu pomuže Xbox mediacentrum. na stránkách také najdete návod na přidání repozitáře.
Link

buntu Tweek:

Ubuntu twaek je program na úpravu některých vlastností ubuntu. Instalace nekterých programů atd. Na stránkách najdete v sekci download najdete nastavení repozitářů.
Link
Link

Play Deb:

Chcete vědět jak vypada hra než si ji nainstalujete do systemu? Podivejte se na stranky Playdeb odkud můžete instalovat aktualní verze her pro ubuntu. Nastavení repozitáře najdete pod odkazem jak instalovat ... (how to install...)

Google software:

Vzhledem k aktivitám google bych doporučil sprovoznit repozitář s aktualními verzemi programů jako je picasa earth atd... Bohužel jsem našel návod na verzi 7.04 ale věřím že bude fungovat i na novějších verzích.

Loki Installers:

Instalaci některych her pro windows můžete obejít stáhnutím a spuštěním loki instaleru a pomocí originalního instalačního cd nebo dvd

Gaming Arena:

Seznam her pro linux s návodem jak jednotlivou hru nainstalovat. Pár tipu jak emulovat některé systemy pro větší možnost hraní her.

Wine:

Wine je emulator windows a na těchto stránkách najdete možnosti spoštění jednotlivých windows aplikací včetně her a verze linuxu na kterém bylo možné spustit jednotlivou alikaci.Pro ty co chtějí wine požívat pravideně bych doporučil na stránkách vyhedat zdroj softwaru pro udržování aktualní verze wine.

Get DEB software:

Programy pripřipravené pro instalaci do ubuntu, Ruzné aplikace a hry s náhledem programu. Většina aplikaci je aktualizována na novou verzi a automaticky přidávána.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama